Radni złamali kodeks etyczny zanim jeszcze go… uchwalili? [POSŁUCHAJ]
Od trzech miesięcy mieleckich radnych obowiązuje tzw. kodeks etyczny. Jest to swoisty savoir vivre, jakim kierować powinni się miejscy samorządowcy. Tylko że, zdaniem radnego PiS, Mariana Kokoszki, kodeks ten został złamany, zanim jeszcze został uchwalony.

Marian Kokoszka twierdzi, że kodeks etyczny radnego złamali członkowie współrządzącego miastem komitetu Razem dla Ziemi Mieleckiej, którego barwy reprezentuje prezydent Jacek Wiśniewski.
Marian Kokoszka: – Jedna wielka kompromitacja

Nie chodzi mi już nawet o działalność Jana Myśliwca (słynna sprawa dwóch etatów w szkole i w magistracie – od red.) – zaznaczył Marian Kokoszka. – Chcę przypomnieć, że trzy osoby wybrane do Rady Miasta z tego komitetu, zrezygnowały potem z mandatu. Mam tu na myśli panów: Wiśniewskiego, Myśliwca i Jacka Mleczkę. Czy jest to postępowanie etyczne? To jedna wielka kompromitacja.

Radny uważa, że kodeks etyczny, który uchwalono z inicjatywy koalicji rządzącej miastem, jest kneblem dla opozycji. – Oczywiście nie damy sobie zamknąć ust – zastrzega. – Druga sprawa jest taka, że wszystkie zapisy kodeksu pokrywają się z tym, co tam znalazłem w Konstytucji RP, ustawy o samorządzie gminnym i statucie miasta Mielca. Nie wiem, czy takie powielanie ma jakikolwiek sens.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Jak można złamać coś, co nie zostało jeszcze uchwalone i nie obowiązywało wie tylko radny Kokoszka. Zresztą PiS ma smykałkę do takich rozwiązań, bo zaraz uchwali ustawę, która ułaskawi pisowskich polityków działając… wstecz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.