Przed nami Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Mielec 2020”

W ten weekend w Mielcu i okolicach  odbędzie się cykl imprez  związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Będzie uroczyście, sportowo i muzycznie.

W sobotę (29.02) o godz. 10:30 na polanie w Szydłowcu odbędzie się uroczystość nadania imion Dębom Niezłomnych. W ten sposób upamiętnieni zostaną kpt. Antoni Żubryd „Zuch” i ppor. Mieczysław Niedziński „Niemen”. Niedzielne (01.03) uroczystości odbywać się będą w Mielcu.

Tego dnia o godz. 10:30 w tamtejszym kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiona zostanie msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po niej Marsz Pamięci przejdzie na Górę Cyranowską, gdzie znajdować się będzie meta Biegu Tropem Wilczym. Na godz. 12:15 zaplanowano poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego w fundament Pomnika Żołnierzy Niezłomnych.
O godz. 12:45 rozpocznie się koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego z zespołem Contra Mundum oraz Mieleckiej Orkiestry Dętej. O godz. 13:15 odbędzie się bieg dziadka, babci z wnuczkami.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.