„Bo w partyzantce nie jest źle”. Będzie magia, będzie moc

W Mielcu szykuje się kolejna fajna impreza o charakterze patriotycznym. Tym razem jest to Partyzancka Noc. Każdy, kto chce poczuć się jak Wojciech Lis „Mściciel”, Aleksander Rusin „Rusal” czy inny partyzant walczący w lesie, powinien w sobotę, 11 czerwca przybyć na Polanę Niezłomnych w Szydłowcu. Będą tam czekać mundury, broń i inne eksponaty.

Początek imprezy już o godz. 13. Wtedy to rozpocznie się wspólne rozbijanie obozu partyzanckiego. O godz. 15.30 program patriotyczny przedstawi grupę zuchów „Świetliki” z Malinia (gmina Tuszów Narodowy). Godzinę później ruszy rajd rowerowy „Na Leśnym Szlaku”. Potem będzie ognisko i partyzanckie śpiewanie do samego rana. Wśród dębów upamiętniających legendarnych Żołnierzy Wyklętych. Będzie magia, będzie moc.

Organizatorami przedsięwzięcia są mieleckie organizacje patriotyczne: Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa „Mściciela” oraz Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.