Prezydent: – Rzeczywiście Rzochów był mało obecny w budżetach miasta

Jak informowaliśmy, mieszkańcy Rzochowa mają dość traktowania swego osiedla po macoszemu i żądają od władz zrównoważonego inwestowania na terenie całego Mielca, a nie w wybranych miejscach. Pod petycją w tej sprawie podpisało się blisko trzysta osób.

Mieszkańcy są tak zdeterminowani, że zapowiadają blokadę ewentualnej budowy nowego bloku socjalnego przy ul. Inwestorów – zapowiadał Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. – Żądamy zrównoważonego rozwoju dla całego miasta.  Są tu domy, które nie są podłączone do wodociągu.  Mamy drogi bez kanalizacji, nie mówiąc o ul. Grzybowej, której nawierzchnia to… piach. Ludzie ostrzegają, że jeśli to się nie zmieni, podejmą działania w kierunku odłączenia się od Mielca.
Co na to prezydent Jacek Wiśniewski? – Rozmawiałem z panem przewodniczącym na temat Rzochowa wielokrotnie – przekonuje. – Przyznaję, że w budżecie miasta jest mało inwestycji dotyczących tego osiedla. Będziemy chcieli to zmienić. Chodzi o to, żeby były tam realizowane chociaż drobne zadania, które ułatwiałyby życie mieszkańcom. Jedną z nich będzie przejście przez ulicę Rzochowską. Zdajemy sobie sprawę, że tych zaszłości z poprzednich lat jest bardzo dużo, ale staramy się iść małymi kroczkami.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

4 Komentarze

 1. Wydaje mi sie Panie Prezydencie ze moze najwazniejszym podjeciem dzialan na osiedlu Rzochow byloby dokonczenie chodnika na ul. Rzochowskiej, nie wspominajac o wnioskach zlozonych na sesjach RM. Punktem kulminacyjnym jest fakt brakujacej sciezki rowerowej i chodnika na ul Debickiej. Panie Prezydencie dot ul Debickiej bylo wiele materialow medialnych. Czy uwazacie ze 2.5 km chodnika i sciezki rowerowej mozna komus podarowac ?

  • Nie dosc ze ten chodnik nie zostal wykonany zgodnie z planem nodernizacji Dw 985 to ws reklamacji nasz Marszalek twierdzi ze nie jest potrzebny a za tym idac oswietlenie itd.
   Radio Leliwa poruszala temat, korso , wszystkie lokalne media.
   Ministerstwo transportu ns ktore nie wplynela konkretna odp. (Nigdy nie odp. Na pytanie)
   Media powinny to wyjasnic.
   Byl plan byla sciezka rowerowa bylo oswietlenie …
   Jest ciemnosc, nie ma po czym isc i jechac. Zginal chodnik i reszta.
   Wrrrr

 2. Marszałek zdecydowanie ma rację twierdząc że chodnik wraz z oświetleniem nie jest niezbędny przy DW985 od skrzyżowania z ul. Kolejową aż do pętli autobusowej. Znacznie bezpieczniejszym i pożądanym rozwiązaniem jest organizacja ruchu pieszych i rowerzystów po dużo mniej ruchliwej ul. Rzochowskiej. Dalej od pętli autobusowej na szczęście już chodnik jest i to w miarę oświetlony.
  Uważam, że szkoda marnować publiczne siły i środki na tego typu zbędne inwestycje w tej części osiedla.

  • Zbędne zwłaszcza dla tych osób które codziennie rano (zima lato) dojeżdżają do pracy rowerem w kierunku Mielca?W złą pogodę ich widoczność(pomimo stosowania odblasków i oświetlenia)jest słaba.Bliskość poboczy i rowów wyzwala za to w niektórych tępych łbach podrzucanie śmieci w workach lub luzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.