Tacy sąsiedzi to skarb. Dzięki ich czujności udało się złapać włamywacza
O włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych w Rzemieniu dyżurnego policji powiadomili sąsiedzi. Zaniepokoiły ich odgłosy dobiegające z budynku, którego właściciele przebywają zagranicą. Obawy mieszkańców nie były bezpodstawne, bo pod wskazanym adresem mundurowi znaleźli… włamywacza.

Jak ustalono, mężczyzna wybił szybę w oknie i dostał się do środka domu, po czym ukradł z niego kilka przedmiotów. Zatrzymany to 52-letni mieszkaniec gminy Przecław.
W chwili zatrzymania był pijany. Gdy wytrzeźwiał, funkcjonariusze przedstawili mu zarzut włamania. 52-latek przyznał się do winy, ale nie potrafił wyjaśnić logicznie, dlaczego wybił szybę i wszedł do domu. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Wniosek z tego wydarzenia jest taki, że gdyby nie sąsiedzka czujnośćć, dom w Rzemieniu zostałby obrabowany, a sprawca tego przestępstwa byłby bezkarny.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.