Podpalony krzyż po renowacji wrócił na swoje miejsce w Lesie Piątkowskim

Podpalony krzyż po renowacji wrócił na swoje miejsce w Lesie Piątkowskim

Na swoje miejsce, przy drodze wojewódzkiej Mielec – Tarnów, w Lesie Piątkowskim, powrócił kilkumetrowy krzyż. Został on poddany renowacji, po tym jak miesiąc temu ktoś go podpalił. Jak do tej pory nie odnaleziono sprawców tego aktu wandalizmu.

Do podpalenia krzyża doszło 7 marca, około godziny 3 w nocy. Zdarzenie to zszokowało wielu mieszkańców Na ogrodzeniu ktoś powiesił kartkę z napisem: „Boże przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”.

Podpalenie krzyża w Lesie Piątkowskim [ZDJĘCIA]

 

 

Miejsce to odwiedził poseł Fryderyk Kapinos. Złożył kwiaty, zapalił znicze i pomodlił się.

Do sprawy odniósł się Michał Deptuła, wójt gminy Wadowice Górne. Poinformował on, że niezwłocznie po zakończeniu czynności przez służby mundurowe, przystąpi do prac renowacyjnych krzyża.

– Stanowczo potępiamy ten akt wandalizmu. Tym bardziej, że dotyczy on miejsca szczególnie ważnego i wrażliwego dla mieszkańców. Z dumą pielęgnujemy pamięć o naszym Honorowym Obywatelu Św. Janie Pawle II, który uczył szacunku do drugiego człowieka i podkreślał wagę oraz wielką symbolikę krzyża – zaznaczył Deptuła.
We wtorek (04.04) odnowiony krzyż wrócił na swoje miejsce. Podczas kameralnej uroczystości poświęcił go ks. Wojciech Duplak, proboszcz parafii pw. Św. Anny w Wadowicach Górnych. Był też wójt.

Podpalony krzyż po renowacji wrócił na swoje miejsce w Lesie Piątkowskim
Zdjęcia: Gmina Wadowice Górne.
– Dziękujemy państwu Irenie i Romanowi Żala za opiekę nad tym miejscem oraz Grzegorzowi Kurganowi za wykonanie renowacji krzyża – przekazała gmina Wadowice Górne.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.