Starszy mieszkaniec Mielca oszukany metodą „na policjanta”

Starszy mieszkaniec Mielca oszukany metodą "na policjanta"

Niestety mamy w Mielcu kolejne oszustwo metodą „na policjanta”. Tym razem ofiarą przestępców padł 93-letni staruszek. Stracił ponad 12 tys. zł. 

Wczoraj (06.04) do mielczanina zadzwonił z numeru zastrzeżonego mężczyzna, który podał się za policjanta. W trakcie rozmowy oszust przekazał seniorowi, że jego zięć miał wypadek drogowy.
Rzekomy funkcjonariusz dodał, że musi 93-latek wpłacić 12 500 zł kaucji, aby został wypuszczony.

Następnie staruszek usłyszał w słuchawce „zięcia”, który płacząc potwierdził wersję „policjanta”. Będąc przekonany, że rozmawia z mężem swojej córki, 93-latek podał oszustom swój adres zamieszkania.

Po upływie około 20 minut w jego mieszkaniu zjawił się nieznany mu mężczyzna, któremu przekazał pieniądze. W ten sposób senior stracił 12 500 zł.

Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność. Przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy. W takich sytuacjach należy zadzwonić do bliskich i zapytać, czy faktycznie potrzebują oni pomocy.
W przypadku podejrzenia, że to oszustwo, dzwońmy na policję pod nr tel. 47 82 273 10 lub 112.

 
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.