Ponad 110 sztuk amunicji do karabinu maszynowego w… futrynie drzwi

Ponad 110 sztuk amunicji do karabinu maszynowego w futrynie drzwi

Do niecodziennego odkrycia doszło kilka dni temu w jednej z miejscowości w gminie Mielec. W trakcie rozbiórki budynku gospodarczego odnaleziono 111 sztuk amunicji do karabinu maszynowego. Naboje pochodzą z czasów II wojny światowej.

Amunicję znaleziono w drewnianej futrynie drzwi budynku gospodarczego, który był w trakcie rozbiórki. Na miejscu pojawili się mieleccy policjanci.
Po dokładnym sprawdzeniu przez mundurowych drewnianej futryny okazało się, że ukrytych było łącznie 111 sztuk amunicji karabinowej, pochodzącej z okresu II wojny światowej. Naboje przekazano wojskowemu patrolowi sapersko – minerskiemu.

Mundurowych powiadomiono też o znalezieniu niewybuchu podczas prac ziemne – rekultywacyjnych. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie.

Okazało się, że to pociski artyleryjskie. Pomimo upływu czasu stanowiły one zagrożenie dla życia i zdrowia ze względu na zachowane wartości bojowe.
Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchów nie wolno ich przenosić, dotykać ani rozbrajać. Takie miejsce należy dobrze zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o tym służby mundurowe.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.