Piast Gliwice kolejnym rywalem Stali Mielec

Piast Gliwice kolejnym rywalem Stali Mielec

Piłkarze Piasta Gliwice z pewnością nie będą pozytywnie wspominać początku obecnej kampanii. Podopieczni Waldemara Fornalika dopiero w meczu ostatniej kolejki wywalczyli swoje pierwsze punkty, a także zdobyli debiutancką bramkę. Jak zaprezentują się zawodnicy tego zespołu w rywalizacji z rewelacją obecnych rozgrywek, czyli Stalą Mielec? Zapraszam na zapowiedź tej potyczki!

Piast Gliwice

Demony z poprzedniej kampanii powróciły do kibiców, a także piłkarzy tego zespołu na podstawie pierwszych wyników w nowej kampanii. Zawodnicy prowadzeni przez Waldemara Fornalika przegrali w pierwszych 3 spotkaniach ligowych. Dodatkowo w tym czasie ekipa, która miała walczyć o europejskie puchary, nie zdobyła nawet jednego gola. Przełamanie nastąpiło dopiero w meczu ostatniej kolejki z Cracovią. Trzeba przyznać, że zakłady bukmacherskie nie stawiały na zwycięstwo tego zespołu. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tej rywalizacji, a mimo tego zanotowali swoją pierwszą porażkę przed własną publicznością.

Zwycięstwo Piasta w tym meczu było sporą niespodzianką dla kibiców tego zespołu. Na podstawie ostatniej formy swojej drużyny spodziewali się oni raczej kolejnej porażki. Tym bardziej, że Cracovia od początku tego sezonu prezentowała się znakomicie.

Dzięki wygranej w meczu ostatniej kolejki Piast Gliwice wydostał się ze strefy spadkowej. Podopieczni Waldemara Fornalika mają obecnie na koncie 3 wywalczone punkty i plasują się na 15 miejscu. Gorzej od nich do tej pory radzą sobie takie drużyny jak Lechia Gdańsk i Lech Poznań, czyli konkurenci do walki o europejskie puchary.

W najbliższym spotkaniu ligowym piłkarze Piasta Gliwice podejmą na swoim boisku stal Mielec. Statystyki ostatnich meczów bezpośrednich wyraźnie przemawiają na korzyść gospodarzy. Podopieczni Waldemara Fornalika nie przegrali żadnego z 4 ostatnich meczów z tym przeciwnikiem. Warto również wspomnieć, że aż 3 z tych spotkań zakończyły się zwycięstwem Piasta Gliwice. Stal Mielec po raz ostatni pokonała tego rywala w 2020 roku, ale na swoim boisku. Jeśli chodzi o mecze w Gliwicach, to tutaj Piast jest niepokonany w rywalizacji z tym rywalem.

Piast Gliwice – statystyki:

  • Gliwiczanie wygrali swoje pierwsze spotkanie w ostatniej kolejce.
  • Piast do tej pory wywalczył tylko 3 punkty.
  • Gliwiczanie zdobyli tylko jedną bramkę od startu sezonu.
  • Piast nie przegrał w 4 ostatnich starciach z tym rywalem.
  • Gliwiczanie tylko raz zachowali czyste konto w tym sezonie.

Piast Gliwice kolejnym rywalem Stali Mielec

Stal Mielec

Przed rozpoczęciem obecnej kampanii podopieczni Adama Majewskiego byli skazywani na spadek z Ekstraklasy. Latem w tym zespole doszło do sporego przemeblowania, jednak jak widać na podstawie wyników osiąganych na początku rozgrywek – był to strzał w dziesiątkę. Analitycy zakładów bukmacherskich nie mieli wątpliwości, że Stal Mielec jest głównym kandydatem do spadku. Tymczasem mowa tutaj o zespole, który na przestrzeni 5 rywalizacje wywalczył 10 punktów i jest aktualnym wiceliderem tabeli. Prawdę mówiąc, patrząc na terminarz tego zespołu na początku rozgrywek naprawdę trudno było wyobrazić sobie taki scenariusz.

Stal Mielec to jedna z największych rewelacji obecnych rozgrywek. Podopieczni Adama Majewskiego przystąpią do tej rywalizacji po serii 2 kolejnych zwycięstw, których nie byli faworytem. Stal w poprzedniej kolejce pokonała na wyjeździe Górnik Zabrze, a wcześniej na swoim boisku zwyciężyła z Cracovią. Do tej pory jedyna porażka tego zespołu miała miejsce w wyjazdowej rywalizacji z Rakowem Częstochowa. Mimo wszystko trzeba przyznać, że Stal Mielec w tej rywalizacji i postawiła wicemistrzowi Polski naprawdę trudne warunki. Po ostatnich wynikach, które osiągnęła ekipa Adama Majewskiego, zakłady bukmacherskie tak mocno nie lekceważą już piłkarzy tego zespołu.

Co ciekawe, Stal Mielec od początku tego sezonu w każdej rozegranej rywalizacji strzeliła przynajmniej jednego gola. Dodatkowo aż 4 razy piłkarzom tego zespołu udało się zdobyć co najmniej 2 bramki. Doskonale widać, że aspekt gry ofensywnej został dopracowany praktycznie do perfekcji. Czy kolejny dowód na potwierdzenie takiej tezy zostanie przedstawiony w rywalizacji z Piastem Gliwice? Sprawdźmy, co na ten temat sądzą zakłady bukmacherskie.

Stal Mielec – statystyki:

  • Stal ma koncie 2 wygrane z rzędu.
  • Mielczanie w ostatniej kolejce wygrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.
  • Stal zdobyła bramkę w każdym meczu ligowym.
  • W 3 ostatnich meczach ta drużyna zdobyła przynajmniej 2 bramki.
  • Stal Mielec od początku sezonu przegrała tylko jeden mecz.

Piast Gliwice kolejnym rywalem Stali Mielec

Zakłady bukmacherskie

Oferta zakładów bukmacherskich na to spotkanie w Superbet jest jedną z najszerszych na polskim rynku. Znajdziesz tutaj ponad 100 różnych opcji, jednak na początek przejdźmy do analizy kursów głównych, które mogą być naprawdę ciekawe. Piast Gliwice aktualnie plasuje się na 15 miejscu i ledwo wydostał się ze strefy spadkowej. Piłkarze tego zespołu od początku obecnej kampanii zdobyli tylko jednego gola i wygrali tylko jedno spotkanie. Pomimo tego to podopieczni Waldemara Fornalika są faworytem nadchodzącej rywalizacji z aktualnym wiceliderem tabeli. Główny wpływ na taki stan rzeczy ma oczywiście miejsce, w którym zostanie rozegrana ta rywalizacja. Mimo wszystko warto tutaj zaznaczyć, że Piast Gliwice od początku tego sezonu nie wygrał żadnego meczu na swoim boisku. W związku z tym proponowane kursy mogą być naprawdę zdradliwe.

Stal Mielec w obecnej kampanii jest rewelacją rozgrywek, dlatego też nie odważyłbym się postawić przeciwko piłkarzom tego zespołu. Na podstawie aktualnej formy, którą prezentują oba zespoły w tej kampanii, wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie tutaj typ na bramkę gości. Podopieczni Adama Majewskiego w każdym meczu ligowym strzelili przynajmniej jednego gola, a patrząc na proponowane kursy w rynkach głównych widać, że zakłady bukmacherskie wyraźnie faworyzują gospodarzy, co sprawia, że kurs na bramkę gości jest naprawdę solidny. W meczu z Górnikiem Zabrze Stal wyglądała znakomicie, więc pytanie, jak będzie z Piastem.

Alternatywnie można również pomyśleć nad propozycją z wynikiem btts, jednak warto podkreślić, że Piast Gliwice od początku sezonu nie zanotował takiego rezultatu i strzelił tylko jednego gola.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.