Katarzyna Zdziebło z Mielca wicemistrzynią Europy

Katarzyna Zdziebło napisała historię [WIDEO]

Katarzyna Zdziebło zdobyła dziś drugie miejsce w chodzie sportowym na 20 km podczas Mistrzostw Europy, które trwają w Monachium. Gratulacje.

Trzy tygodnie temu 25-letnia mielczanka wywalczyła dwa srebrne medale (na dystansach 20 i 35 km.) na mistrzostwach świata w Eugene, w USA. Co więcej, za każdym razem pobijała rekord Polski.

Dziś (20.08) na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Monachium powtórzyła swój wyczyn.

Od początku zmagań trzymała się w czołowej grupie. Zawodniczki przez większość wyścigu zmagały się z ulewnym deszczem. Katarzyna Zdziebło była jednak bardzo uważna. Na 16. kilometrze przyśpieszyła i wraz z Niemką Saksią Feige oraz Greczynką Antigoni Ntrismpioti oderwały się od rywalek.

Wygrała ta ostatnia. Wychowanka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec wytrzymała napięcie i skoncentrowana poszła po srebro. Napierająca na nią Niemka musiała zadowolić się brązem.

Katarzynie Zdziebło kibicował dziś między innymi prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.