Katarzyna Zdziebło z Mielca wicemistrzynią Europy

Katarzyna Zdziebło napisała historię [WIDEO]

Katarzyna Zdziebło zdobyła dziś drugie miejsce w chodzie sportowym na 20 km podczas Mistrzostw Europy, które trwają w Monachium. Gratulacje.

Trzy tygodnie temu 25-letnia mielczanka wywalczyła dwa srebrne medale (na dystansach 20 i 35 km.) na mistrzostwach świata w Eugene, w USA. Co więcej, za każdym razem pobijała rekord Polski.
Dziś (20.08) na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Monachium powtórzyła swój wyczyn.

Od początku zmagań trzymała się w czołowej grupie. Zawodniczki przez większość wyścigu zmagały się z ulewnym deszczem. Katarzyna Zdziebło była jednak bardzo uważna. Na 16. kilometrze przyśpieszyła i wraz z Niemką Saksią Feige oraz Greczynką Antigoni Ntrismpioti oderwały się od rywalek.

Wygrała ta ostatnia. Wychowanka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec wytrzymała napięcie i skoncentrowana poszła po srebro. Napierająca na nią Niemka musiała zadowolić się brązem.

Katarzynie Zdziebło kibicował dziś między innymi prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.