Zabrze w szoku. Stal Mielec wygrywa z Górnikiem

Piłkarze Stali Mielec niespodziewanie wygrali dziś na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:3. Dwie bramki zdobył Maciej Domański, jedną – Said Hamulić.

Początek wcale nie wskazywał na zwycięstwo gości. Wręcz przeciwnie, to Górnik dominował i to on zadał cios jako pierwszy w 13 minucie. Chwilę później powinno być 2-0, ale gospodarze nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Bartoszem Mrozkiem.

Po pół godzinie do głosu doszli mielczanie. W 42. minucie swoją przewagę przekuli na konkret. Mikołaj Lebedyński dograł do Saida Hamulicia, a ten ograł dwóch rywali i mocnym strzałem z ośmiu metrów trafił pod poprzeczkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy z rzutu wolnego przy słupku uderzył Maciej Domański i sensacyjnie zrobiło się 1-2.

Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy Hamulić z pola karnego piętą zagrał do Domańskiego, a ten uderzył w samo okienko. Przepiękna akcja i taki sam gol.

Stal szukała kolejnych goli, a Górnik szukał kontaktu. Obie ekipy jednak raziły brakiem skuteczności. W końcówce z boiska wyrzucony został bramkarz zabrzan za faul taktyczny przed polem karnym na Mateuszu Maku. Ale wynik nie uległ już zmianie.

Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo mielczan nad Górnikiem od 1974. Dzięki temu Stal zameldowała się na drugim miejscu tabeli Ekstraklasy.

5. kolejka Ekstraklasy, sobota, 13 VIII 2022
Górnik ZabrzeStal Mielec: 1:3 (Hamulić 42, Domański 45’ i 46’)
FKS: Bartosz Mrozek – Arkadiusz Kasperkiewicz (79′ Kamil Kruk), Mateusz Matras, Dominykas Barauskas – Maciej Wolski, Fryderyk Gerbowski, Piotr Wlazło, Krystian Getinger – Maciej Domański (87′ Paweł Żyra), Said Hamulić (80′ Fabian Hiszpański) – Mikołaj Lebedyński (66′ Mateusz Mak).

W następnej kolejce mielczanie zagrają także na wyjeździe z Piastem Gliwice. Ten mecz odbędzie się w niedzielę (21.08), o godzinie 17:30.