Niezapowiedziana kontrola w Kronospanie czy może ustawka?

Zakończona dziś (02.12) kontrola mieleckiej fabryki Kronospanu prowadzona pod nadzorem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska teoretycznie miała charakter interwencyjny. To znaczy, że została rozpoczęta bez wcześniejszego uzgadniania jej terminu z zarządem firmy. Mielczanie jednak sceptycznie podchodzą do tej niezapowiedzianej interwencji.

– Jak wytłumaczyć fakt, że razem z kontrolą pojawiła się w Mielcu ekipa TVP Rzeszów, gotowa do nagrania, gdzie zwykle zbierają się do nas kilka dni? – pyta jeden ze znanych działaczy mieleckich organizacji ekologicznych. – Poza tym, nie wierzę, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dowiedział się tego samego dnia, że ma jechać… a doświadczenia z przeszłości pokazują jak wyglądają „niezapowiedziane” kontrole WIOŚ.

Pomiary na terenie Kronospanu i w jego okolicach wykonywano od wtorku (29.11) do piątku (02.12). Badania prowadzili prowadzą specjaliści zarówno z Wojewódzkiej, jak i Głównej Inspekcji. Wyniki kontroli będą znane prawdopodobnie w połowie tego miesiąca.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.