Pogadali, ustalili, media napisały… a Kronospan kopci dalej [FILM]

Przełom, porozumienie na rzecz czystego powietrza – tak najczęściej czwartkowe (20.10) spotkanie w mieleckim biurze europosła PiS, Tomasza Poręby komentują lokalne media.

Tymczasem mieszkańcy wydają się być sceptyczni. Niejako potwierdzają to słowa Janusza Wrony, przewodniczącego Rady Osiedla Mościska i jednego z liderów protestów przeciwko zatruwania powietrza przez Kronospanu: – Jest to chyba piąte spotkanie w tej sprawie, w którym brałem udział – oświadczył Wrona. – Ono nie poprawi jakości powietrza na dzień dzisiejszy, ani nawet na jutrzejszy. Ale może mieć wpływ na to w przyszłości.

Za biurze europosła Poręby rozmawiali m.in. marszałek województwa, Władysław Ortyl, a także przedstawiciele: miasta, powiatu, firmy Kronospan i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Rozmowy za zamkniętymi drzwiami trwały kilka godzin. Efektem tego było porozumienie, które przedstawiono oczekującym za drzwiami dziennikarzom
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.