Nielegalna broń palna i amunicja w domu „myśliwego” z gminy Czermin
Dwie jednostki broni palnej (karabinek sportowy kbks oraz przerobiony na broń ostrą pistolet pneumatyczny) i amunicję znaleźli policjanci z wydziału kryminalnego mieleckiej komendy w budynkach gospodarczych 39-letniego mieszkańca gminy Czermin. Funkcjonariusz wcześniej ustalili, że coś takiego ów mężczyzna może przechowywać. 39-latek został zatrzymany.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania broni i amunicji bez zezwolenia. Zatrzymany przyznał się do zarzutu i wyjaśnił, że broń kupił na giełdzie, bo – jak mówił – interesuje się myślistwem. Na tym nie koniec, bo na posesji mieszkańca gminy Czermin mundurowi znaleźli również poroże zwierzyny leśnej i wiatrówkę. Prowadzone postępowanie i opinie biegłych wyjaśnią, czy posiadanie tych przedmiotów jest niezgodne z prawem.
Portal Mielec Lokalnie powstał w lutym 2016. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu mieleckiego, czyli gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.