Śmigłowce z Mielca będą gasiły pożary w USA

Katastrofa Black Hawk z Mielca. Zginęło sześć osób

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu wyprodukują pięć Black Hawk’ów do gaszenia pożarów. Śmigłowce do wersji gaśniczej zmodyfikuje firma United Rotorcraft, a potem przekaże służbom amerykańskim do gaszenia pożarów.

Śmigłowce trafią do odbiorcy w ciągu najbliższych miesięcy. Zamówienie pomoże utrzymać 1 700 miejsc pracy w samym PZL Mielec i ok. 5 000 w ramach lokalnego łańcucha dostaw zakładu.

– Pozyskanie pięciu śmigłowców S-70 podkreśla nasze zaangażowanie w rozwój konceptu śmigłowca Firehawk i zapewnia jego dostępność do obsługi i wsparcia przyszłego zapotrzebowania ze strony zachodnich stanów USA, jak i organizacji walczących z pożarami na świecie – powiedział Larry Alexandre, prezes United Rotorcraft.

Obecnie z pożarami w Kalifornii walczy 13. śmigłowców S-70 Firehawk. Obsługują je: CAL FIRE, straż pożarną hrabstwa Los Angeles oraz Departament Ratownictwa Pożarowego San Diego.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.