Mobilna stacja monitoringu powietrza – takich inwestycji jak najwięcej
To dobra informacja – szczególnie dla mieszkańców miasta, którego największym problemem jest zanieczyszczona atmosfera. Mielec ma mobilną stację monitoringu powietrza!
Stacja, która jest zainstalowana na przyczepie samochodowej, może wykonywać pomiary zawartości w powietrzu pyłów PM 2,5 i PM 10, lotnych związków organicznych, benzopirenu i natężenie hałasu. Urządzenie wykonało już próbne pomiary. Sprawdzała powietrze w trzech punktach: przy galerii handlowej, w okolicach bulwarów nad Wisłoką oraz obok siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej.A wszystko zaczęło się pod koniec ub.r., kiedy wykonano pomiary stężenia w powietrzu pyłów w 40 różnych puntach  Mielca. TBadania te wskazały one, że na jakość powietrza wpływ ma nie tylko emisja pyłów z fabryk (w tym z Kronospanu), ale także z kotłowni domów jednorodzinnych.
Bazując na tych danych uznano, że korzystniejszym rozwiązaniem dla monitorowania jakości powietrza będzie zakup mobilnej stacji monitoringu, dającej możliwość wykonywania pomiarów w dowolnie wybranych punktach miasta. Natomiast jej mobilność pozwala na pomiary zarówno zanieczyszczeń przemysłowych, jak i domowych. Urządzenie zostało zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.