Firma Kronospan organizuje spotkania w placówce podległej Urzędowi Miasta
We wtorek (19.03) o godzinie 16:30 firma Kronospan, którą obwinia za trucie powietrza, organizuje pierwsze z trzech spotkań z mieszkańcami. Problem w tym, że miejscem tego eventu będzie Szkoła Podstawowa nr 7, a więc placówka, która podlega miastu.

Kronospan: Dość manipulacji

Firma spotyka się z mielczanami pod hasłem „Dość manipulacji! Poznajcie fakty!” – W mediach społecznościowych pojawia się wiele nieprawdziwych informacji o działalności zakładu – mówi Marlena Bogdan Marut, rzecznik firmy Kronospan Mielec. – Osoby, które zajmują się odczytywaniem emisji ze zdjęć zakładu lub interpretowaniem dokumentów, do których analizy nie mają merytorycznej wiedzy, przedstawiają wpływ produkcji Kronospan na środowisko w fałszywy sposób.
Zaplanowano trzy spotkania. Dwa z nich odbędą się w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 – 19 marca i 5 kwietnia (oba o godz. 16.30). Zdaniem radnego Jarosława Szczerby – sytuacja, kiedy firma Kronospan organizuje spotkania w placówce podległej Urzędowi Miasta, jest niedopuszczalna.

Pytania do prezydenta Mielca

Dlatego wystosował do prezydenta Jacka Wiśniewskiego oficjalne pismo, w którym pyta, czy udzielił on zgody na organizowanie spotkań w podległej mu szkole. Jeśli tak, to czy z tytułu najmu auli miasto uzyskało od firmy korzyści. Radny pyta też, czy prezydent zgodził się na udostępnienie Kronospanowi słupów ogłoszeniowych we mieście, na których znalazły się plakaty informujące o spotkaniach.
– Panie prezydencie, w imieniu wszystkich mieszkańców miasta oraz moim własnym mobilizuje pana do natychmiastowej interwencji w tej sprawie – apeluje Szczerba na Facebooku. – Niedopuszczalne jest aby firma Kronospan organizowała spotkania w placówkach podległych Urzędowi Miasta. Mielczanie nie po to walczą o godne życie i czyste powietrze, żeby teraz drwić takimi spotkaniami z ich honoru.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Panie Jarosławie był pan sportowcem gdzie na koszulce pana był głównym sponsor firma BRW która to robi meble z płyty wiórowej i mdf. Szkoda że w tamtych latach pan to tolerował.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.