Tajne przez poufne. O czym prezydent Mielca rozmawiał z firmą Kronospan?
Na ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Jacek Wiśniewski poinformował, że spotkał się przedstawicielami firmy Kronospan. – Przedstawili oni częściowy raport dotyczący funkcjonowania filtrów na kominach tej fabryki i wynikającej z tego poprawy jakości powietrza – oświadczył.

W Mielcu, którego mieszkańcy od dwóch dekad skarżą się na toksyczne wyziewy z Kronospanu, informacja o spotkaniu prezydenta miasta z tą konkretną firmą wzbudziła kontrowersje.
Działać postanowiło stowarzyszenie Specjalna Strefa Ekologiczna, które wystosowało do magistra pismo z zapytaniem, o czym tam rozmawiano z Kronospanem i z prośbą o odpublicznienie raportu, na który powoływał się prezydent. Urząd Miasta odpowiada m.in., że na spotkaniu Wiśniewskiego z firmą Kronospan nie został przekazany żaden raport, ani nie został sporządzony protokół.

Pan prezydent otrzymał konspekt w postaci prezentacji, który jest wytworem prywatnych firmy i jest objęty informacją poufną – czytamy w piśmie magistratu. – Miasto nie posiada prawa do dysponowania tym dokumentem. Stanowi on prezentację sporządzoną przez prywatną spółkę i nie zawiera w swoje treści informacji dotyczących funkcjonowania organu administracji publicznej.”O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. NIE DOCZEKAMY SIE CZYSTEGO POWIETRZA W MIELCU. KRONOSPAN BYL JEST I BĘDZIE. ZA TYM STOJA OLBRZYMIE PIENIADZE,I NIE TYLKO…. BOGATY ZAWSZE DA RADE I BEDZIE NA WIERZCHU. GORZEJ TYM BIEDNYM, KTÓRYM WIATR W OCZY DMUCHA I TO JESZCE ZE SMOGIEM…,.

  2. Pan Prezydent został wybrany na to stanowisko głosami mielczan,firma kronospan ma swój zakład na terenie miasta Mielca,wyborcy w dużej mierze mają wiele krytycznych uwag do tejże firmy…takie spotkanie Prezydenta Mielca z przedstawicielami kronospan nie może być traktowane jako spotkanie prywatne…z tego też powodu wyborcy mają prawo żądać raportu ze spotkania..Urząd Prezydenta to nie prywatny folwark a kronospan to nie święta krowa ..która zasłania się tajemnicą..i tym samym stwarza pole do różnych podejrzeń..warto aby Prezydent przemyślał kogo reprezentuje i w czyim interesie występuje,wyborców czy prywatnej własności jaka jest ta firma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.