Mieleccy wpływowi 2017
Podsumowując miniony rok, przygotowaliśmy  ranking najbardziej wpływowych osób w powiecie mieleckim. W zasadzie niewiele się zmienia. Nowymi twarzami w pierwszej „10” są tylko: Jan Myśliwiec, który w związku z chorobą Daniela Kozdęby pełni obowiązku prezydenta miasta, a także Marek Kamiński, który został liderem lokalnych struktur PiS, oraz komendant policji, Jacek Juwa.

  1. Władysław Ortyl
    Marszałek województwa, a więc szef potężnej instytucji samorządowej i dysponent gigantycznych wręcz pieniędzy unijnych. To również lider podkarpackich struktur PiS. Określany jest jako demiurg mieleckiej polityki. To on „namaścił” starostę Zbigniewa Tymułę. I to on zdecydował, że kandydatem PiS na urząd miasta prezydenta najprawdopodobniej będzie Fryderyk Kapinos.
2. Tomasz Poręba
Poseł do Parlamentu Europejskiego. Mocno zaangażowany w mielecką politykę, wiele spraw udało mu się załatwić. Systematycznie pnie się w hierarchii krajowego kierownictwa PiS.

3. Zbigniew Tymuła
Starosta, jeden z największych pracodawców w powiecie. Ma za sobą Zarząd i Radę Powiatu. Złośliwi mówią jednak, że nie byłoby tego, gdyby nie wsparcie Władysława Ortyla.
4. Jan Myśliwiec
W związku z chorobą Daniel Kozdęby jest wykonującym zadania i kompetencje włodarza miasta. Wróbelki ćwierkają, że ma być kandydatem mieleckiej lewicy na urząd prezydenta.

5. Marian Kokoszka
Przewodniczący Rady Miasta. Jeden z liderów PIS w powiecie. Szef „Solidarności” w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Mamy wrażenie, że w ostatnim czasie umocnił swoją pozycję.

6. Marek Kamiński
Lider mieleckiego PiS. Choć to „tylko” wiceprzewodniczący Rady Powiatu, to tak naprawdę – druga po staroście osoba w powiecie. Mówiło się o nim nawet w kontekście prezydentury miasta.
7. Krzysztof Ślęzak
Dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, czyli zarządca strefy ekonomicznej.

8. Bogdan Rojkowicz
Prezes Agencji Wydawniczo-Reklamowej „Korso”, w tym wpływowego tygodnika o tej samej nazwie; właściciel hotelu, karczmy i wielu innych biznesów w mieście.
9. Krystyna Skowrońska
Posłanka Platformy Obywatelskiej. Jedyny parlamentarzysta ziemi mieleckiej.

10. Jacek Juwa
Komendant Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

 
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.