MIELEC. Na basenie na Smoczce znowu zdarzył sie „incydent kałowy”

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu poinformował dziś (30.09) o zamknięciu  niecki rekreacyjnej pływalni krytej przy ulicy Powstańców Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że zdarzył się tam „incydent kałowy”, niestety, nie pierwszy w ostatnim czasie.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że do zdarzenia doszło we wtorek (29.09) Obecnie na terenie basenu trwają działania dezynfekcyjne. Niecka rekreacyjna jest nieczynna do odwołania.

Niecka rekreacyjna NIECZYNNA do odwołania.⛔️Za utrudnienia przepraszamy.

Opublikowany przez MOSiR Mielec Środa, 30 września 2020

 

To nie pierwsza taka sytuacja na tej jedynej pływalni. W ubiegłym roku o „incydencie kałowym” w niecce rekreacyjnej pływalni na osiedlu Smoczka MOSiR informował wielokrotnie.

Janusz Godek, ówczesny dyrektor Ośrodka, bezradnie rozkładał ręce. Jest rzeczą niespotykaną, żeby tak często powtarzała się taka sytuacja – nie krył zażenowania – Cóż, możemy w tym miejscu tylko apelować do użytkowników naszego basenu, szczególnie dzieci i ich rodziców, o jakąś edukację.
Zdaniem większości naszych rozmówców powtarzające się „incydenty kałowe” to efekt bardzo dużego obłożenia na mieleckiej pływalni. Ale niewykluczone również jest to, że to forma „zabawy” lub „żartu”. Problem w tym, że takie zachowania to także zagrożenie dla zdrowia. Np. amoniak, który jest zawarty w moczu, w połączeniu z chlorowaną wodą może wywoływać poważne choroby układu oddechowego.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.