MIELEC. Mamy to. Są pieniądze na budowę zadaszonego boiska na Błoniach

Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki  naboru wniosków w ramach pilotażowego programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Na liście wniosków, które zostały zakwalifikowane do rządowego dofinansowania, jako jedyny z Podkarpacia, znalazł się projekt Mielca.

O inwestycji jeszcze jesienią 2029 roku mówił wizytujący w Mielcu premier Mateusz Morawiecki. Zrobił to na stadionie przy ulicy Solskiego. – Rozpoczynamy ten projekt, bo musimy wyrównywać szanse dla naszych młodych chłopców z ich rówieśnikami z innych krajów – podkreślał polski premier.

Poręba: – Mamy to!

Dziś już wiemy, że przedsięwzięcie na pewno dojdzie do skutku – Wszystkie wnioski, które spełniały wymogi formalne i programowe zostały zaopiniowane pozytywnie, dlatego przeznaczymy na ten cel ponad 19 mln zł – oświadczyła Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu i turystyki.
Mamy to! Po miesiącach starań Mielec uzyskał rządowe wsparcie w wysokości ponad miliona złotych na budowę zadaszonego, pełnowymiarowego boiska na Błoniach. Skorzystają na tym dzieci, młodzież i szkolące je kluby – komentował europoseł z Mielca, Tomasz Poręba (na zdjęciu).

Na czym inwestycja ma polegać. Mówi się o postawieniu balona pneumatycznego nad boiskiem ze sztuczną nawierzchnią na błoniach za stadionem. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na ponad dwa miliony złotych, z czego połowę ma stanowić dotacja rządowa, resztę ma pokryć Urząd Miasta.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.