Sukces! Rośnie liczba uczniów w mieleckich szkołach średnichW mieleckich szkołach ponadgimnazjalnych i innych placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe, rośnie liczba uczniów. W dobie niżu demograficznego jest to sytuacja nietypowa. Dużo w tym temacie mogą powiedzieć w sąsiedniej Kolbuszowej, gdzie liczba uczniów  w szkołach ponadgimnazjalnych spada. Więcej o tym TUTAJ.
W Mielcu takich problemów jednak nie mają. – We wszystkich typach naszych szkół notujemy wzrost liczby uczniów. W placówkach dziennych dla młodzieży jest to ok. 60 uczniów więcej niż wcześniej, w szkołach dla dorosłych jest to wzrost o 11 słuchaczy – podkreślał Andrzej Bryła, odpowiedzialny za oświatę członek Zarządu Powiatu. – Bardzo wyraźnie widać, że odwróciliśmy negatywny trend
– Najbardziej cieszy nas sytuacja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu, gdzie po raz pierwszy od wielu lat przekroczyliśmy liczbę 200 uczniów – dodał Andrzej Bryła. – Nie byłoby tego, gdyby nie działania w Staszowie, Połańcu i innych miejscowościach poza naszym powiatem, gdzie oprócz akcji promocyjnych, zdecydowaliśmy się na dowóz uczniów do Mielca z tamtych terenów.

Na zdjęciu: uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.