Wiech, Myśliwiec i Kapinos… Kto prezydentem Mielca? [ZAGŁOSUJ]Poznaliśmy już trzy osoby, które chcą objąć stanowisko prezydenta Mielca. Jednym z nich jest Piotr Wiech (Nasz Mielec). Jesienią rywalizować będzie on z Fryderykiem Kapinosem z PiS, który obecnie jest pełniącym funkcję włodarza miasta. Z kolei kandydatem stowarzyszenia Razem dla Ziemi Mieleckiej jest Jan Myśliwiec, prawa ręka śp. prezydenta Daniela Kozdęby.

Najmniej znanym z trójki kandydatów na prezydenta jest Piotr Wiech. Ma on 43 lata, żonę i trzech synów. Mieszka na os. Wojsław. Jest inżynierem Politechniki Rzeszowskiej, ukończył także 7 studiów podyplomowych. Pracuje w jednej z mieleckich firm. Jest też wykładowcą wyższych szkół w Rzeszowie i Warszawie. 4 lata temu ubiegał się urząd prezydenta miasta z komitetu „Lepszy Mielec”.
– Nie należę też do żadnej partii, jestem kandydatem obywatelskim – podkreślał Wiech. – Mielec kojarzy mi się z przemysłem, lotnictwem, technologiami i sportem. Tak też chciałbym promować nasze miasto. Na czele moich priorytetów jest rodzina, i w tym też zakresie chciałbym działać.

Jan Myśliwiec (62 l.) chce kontynuować działania zainicjowane przez nieżyjącego już prezydenta Kozdębę, którego był zastępcą.  Chodzi m.in. o poprawę jakości powietrza, akcje prospołeczne i obywatelskie, a także otwarcie miasta na młodych ludzi. – Jako prezydent chciałbym podnieść bezpieczeństwo mieszkańców we wszystkich wymiarach – przekonuje.
Kandydatem PiS jest Fryderyk Kapinos (57 l.). W latach 1998-2002 i 2006-07 był radnym powiatowym. W 2007 r. został zastępcą prezydenta. Pełnił tę funkcję przez trzy lata. W kadencji 2010-14 był radnym Sejmiku Województwa. Od kilku miesięcy jest pełniącym funkcję prezydenta Mielca.

[Total_Soft_Poll id=”11″]
3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.