Nie żyje Jan Stępień, wybitny mielczanin [ZDJĘCIA]

Nie żyje Jan Stępień, wybitny mielczanin [ZDJĘCIA]

Wczoraj zmarł Jan Stępień, wieloletni pracownik Muzeum Regionalnego w Mielcu, animator kultury, malarz, historyk i poeta. Miał 73 lata.

Jan Stępień urodził się w 1949 roku w Wałbrzychu. Maturę zdał w Technikum Mechanicznym w Mielcu. Potem pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego jako: mechanik, konstruktor i na koniec redaktor zakładowej rozgłośni radiowej.
W latach 1977-80 był zatrudniony w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Od 1982 roku, przez 32 lata, aż do emerytury w 2014 roku pracował w Muzeum Regionalnym w Mielcu.

Jan Stępień aktywnie działał w Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej, w latach 1996-2003 był jego prezesem. Pisał wiersze i malował obrazy. Był laureatem wielu konkursów poetyckich.

Na jego dorobek twórczy składają się: teksty w 18 wydawnictwach i katalogach muzealnych, kilkaset artykułów w prasie oraz kilkaset audycji radiowych.

Jan Stępień otrzymał między innymi: Srebrny Krzyż Zasługi, Odznaki „Zasłużony Działacz Kultury” i „Zasłużony Działacz Ochrony Zabytków”, Nagrodę „Albertus” oraz Srebrną Odznaką Recytatora.
– Był regionalistą, który wyjątkowo cenił historię i kulturę lokalną, swoją Małą Ojczyznę. Był autorem scenariuszy i wielu wystaw muzealnych. Miał na koncie kilka tomików wierszy, pięknie malował kwiaty. Jego największą pasją był jednak teatr i to jemu poświęcił ostatnie, aktywne lata swego życia. Odszedł od nas człowiek niezwykle ciepły, uczynny, koleżeński, skromny, prawdziwy pasjonat i społecznik.  To była wielka przyjemność pracować z nim na co dzień. Będzie nam Go bardzo brakowało – przekazuje Muzeum Regionalne.

Nie żyje Jan Stępień, wybitny mielczanin [ZDJĘCIA]

Nie żyje Jan Stępień, wybitny mielczanin [ZDJĘCIA]Nie żyje Jan Stępień, wybitny mielczanin [ZDJĘCIA]
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.