Małżeństwo zatruło się czadem. Kobieta nie żyje

Dziś (20.12) w nocy w Kliszowie doszło do tragedii. Samochód najechał na leżącego na jezdni 37-letniego pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Nie żyje 87-letnia mieszkanka gminy Padew Narodowa. Wszystko wskazuje na to, że kobieta zatruła się czadem. Jej mąż walczy o życie w szpitalu.
87-letnia mieszkanka Wojkowa mieszkała wraz z mężem w domu ogrzewanym piecami kaflowymi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że  przyczyną śmierci kobiety było zatrucie czadem.

89-letni mąż kobiety, nieprzytomny, w stanie ciężkiego zatrucia tlenkiem węgla został przewieziony do mieleckiego szpitala. O tragedii mielecka policja dowiedziała się wczoraj (09.01) około godz. 9.30.

Mundurowi powiadomili prokuratora, który przybył na miejsce. Podczas czynności ustalono, że w czasie, gdy małżeństwo spało, z pieca kaflowego znajdującego się w tym pomieszczeniu, wydobywał się czad. I to on najprawdopodobniej był przyczyną zatrucia.

Ciało zmarłej mieszkanki gminy Padew Narodowa trafiło do badań sekcyjnych. W sprawie trwają czynności, które wyjaśnią okoliczności tragedii.

Policja apeluje do mieszkańców o czujność.

– Sprawdzajmy wentylację. Korzystajmy z urządzeń ostrzegających o stężeniu tlenku węgla, zwanego czadem. Jest to bezbarwny i bezwonny gaz, który ma bardzo silne własności toksyczne. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, a nawet zgon – przekazują mundurowi.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.