Jankowski opuszcza Stal Mielec. Co z Piaseckim?

Maciej Jankowski wzmacnia mielecką Stal

Maciej Jankowski odchodzi z FKS Stali Mielec. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. „Jankes” spędził w Mielcu rok.

Zanim wzmocnił FKS, Maciej Jankowski trzy lata spędził w Arce Gdynia. Wcześniej grał w Wiśle Kraków i w Ruchu Chorzów – tam zdobył wicemistrzostwo, zaliczył finał Pucharu Polski i grę w europejskich pucharach. Ma też na koncie występ w kadrze.
W trakcie minionych dwunastu miesięcy Jankowski zagrał łącznie w 23 meczach Ekstraklasy i jednym Pucharu Polski. Zdobył dla FKS dwie bramki, obie w poprzednim sezonie 2020/21.

W Mielcu zapamiętają go dzięki golowi z ostatniej kolejki ubiegłego sezonu. Chodzi o strzał w samej końcówce meczu ze Śląskiem Wrocław, który przypieczętował utrzymanie Stali w Ekstraklasie.

Wcześniej z mielecką stalą pożegnał się bramkarz Michał Gliwa. Był on zawodnikiem FKS od sierpnia 2020 roku. Przez półtora roku wystąpił w ośmiu spotkaniach Ekstraklasy i jednym Pucharu Polski. Kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron.

Nie wiadomo, czy w Mielcu pozostanie Fabian Piasecki. Stal nie stać na wykupienie go ze Śląska. W grę wchodzi tylko wypożyczenie do końca sezonu.
Nowych klubów szukać mogą:
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.