Jankowski opuszcza Stal Mielec. Co z Piaseckim?
Maciej Jankowski wzmacnia mielecką Stal

Maciej Jankowski odchodzi z FKS Stali Mielec. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. „Jankes” spędził w Mielcu rok.

Zanim wzmocnił FKS, Maciej Jankowski trzy lata spędził w Arce Gdynia. Wcześniej grał w Wiśle Kraków i w Ruchu Chorzów – tam zdobył wicemistrzostwo, zaliczył finał Pucharu Polski i grę w europejskich pucharach. Ma też na koncie występ w kadrze.
W trakcie minionych dwunastu miesięcy Jankowski zagrał łącznie w 23 meczach Ekstraklasy i jednym Pucharu Polski. Zdobył dla FKS dwie bramki, obie w poprzednim sezonie 2020/21.

W Mielcu zapamiętają go dzięki golowi z ostatniej kolejki ubiegłego sezonu. Chodzi o strzał w samej końcówce meczu ze Śląskiem Wrocław, który przypieczętował utrzymanie Stali w Ekstraklasie.

Wcześniej z mielecką stalą pożegnał się bramkarz Michał Gliwa. Był on zawodnikiem FKS od sierpnia 2020 roku. Przez półtora roku wystąpił w ośmiu spotkaniach Ekstraklasy i jednym Pucharu Polski. Kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron.

Nie wiadomo, czy w Mielcu pozostanie Fabian Piasecki. Stal nie stać na wykupienie go ze Śląska. W grę wchodzi tylko wypożyczenie do końca sezonu.
Nowych klubów szukać mogą:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.