Mają włamywaczy do altanek działkowych [ZDJĘCIA]

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

W ręce policji wpadli sprawcy włamań do altanek działkowych w Mielcu. Do dwaj mężczyźni w wieku 48 i 49 lat. Grozi im za to do 10 lat więzienia.
O pierwszym z włamań do altanek działkowych policjanci zostali powiadomieni cztery miesiące temu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy wyłamali drzwi do pomieszczenia gospodarczego altanki.

Następnie zabrali stamtąd miedzy innymi: kosiarkę spalinową, elektryczną pompę do wody, podkaszarkę, żeliwny kociołek i inne drobne przedmioty. Właściciel altanki skradzioną własność wycenił na 1500 złotych. Policjanci wykonali oględziny miejsca przestępstwa i zabezpieczyli ślady.

Do kolejnego włamania doszło na początku września. Sprawcy po raz kolejny włamali się do altanki działkowej, tym razem w innej części miasta. Tym razem łupem złodziei padł akumulator, przetwornica, regulator napięcia oraz inne przedmioty.

W sprawie mieleccy policjanci wykonali wiele czynności, które w ostatecznym rozrachunku pozwoliły ustalić sprawców i udowodnić im udział w obu przestępstwach.
Włamywaczami do altanek działkowych okazali się być dwaj mieszkańcy Mielca. To mężczyźni w wieku 48 i 49 lat. Podczas przeszukań w ich domach policjanci znaleźli część skradzionych przedmiotów, które po zakończeniu czynności trafią do rąk właścicieli.

Sprawcy włamań usłyszeli już zarzuty, przyznali się do winy. W sprawie trwają dalsze czynności.

Mają włamywaczy do altanek działkowych [ZDJĘCIA]

Mają włamywaczy do altanek działkowych [ZDJĘCIA]
Przedmioty, które skradziono z mieleckich altanek działkowych. Zdjęcia: KPP Mielec.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.