Kradzież rozbójnicza w jednym z marketów na Piaskowej w MielcuNawet 10 lat więzienia grozi 17-letniemu mieszkańcowi gminy Borowa, który ukradł alkohol z marketu przy ulicy Piaskowej w Mielcu, po czym uderzył pracownicę sklepu w głowę.

Z ustaleń mieleckiej policji wynika, że 17-latek zabrał z półki alkohol o wartości 140 złotych i wyszedł ze sklepu. Tam został ujęty przez pracownicę ochrony. Kiedy mężczyzna zauważył, że w ich kierunku biegną świadkowie, uderzył kobietę w głowę, porzucił plecak ze skradzionym alkoholem i uciekł.

Wezwani policjanci niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. W ustaleniu jego tożsamości pomógł sklepowy monitoring. Kolejnego dnia mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Częściowo przyznał się do popełnienia przestępstwa.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego, za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Mielcu, wobec 17-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Sąd „dorzucił” do tego zakaz opuszczania kraju oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej pracownicy sklepu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.