W Mielcu kradną rowery




W ostatnim czasie na terenie Mielca niepokojąco wzrosła liczba kradzieży rowerów. Tylko w ubiegłym tygodniu policjanci odnotowali cztery takie przypadki. Kradzieże miały miejsce na ulicach Grunwaldzkiej, Niepodległości, Zygmuntowskiej i Warneńczyka.

Jednoślady zniknęły z klatek schodowych, piwnic lub spod sklepu. Żaden z nich, w chwili kradzieży, nie był zabezpieczony, co miało kluczowe znaczenie. I na to m.in. zwraca uwagę mielecka policja.

Zabezpieczaj swój rower

Na rynku jest wiele ofert, które mogą nas ustrzec przed utratą roweru. np. u-locki, czy składane zapięcia. Są trudne do usunięcia w krótkim czasie i znacznie utrudnią zadanie złodziejom – radzą mundurowi. – Kradzieże rowerów są często przypadkowe. Pozostawienie jednośladu w miejscu ogólnodostępnym np. na klatce schodowej, przed sklepem, budynkiem itp. jest łatwym celem dla przestępcy. Ważne jest, nie tylko prawidłowe zabezpieczenie roweru, ale także to, gdzie go zostawiamy.




Policja apeluje: – Nigdy nie przechowuj roweru w pomieszczeniu, które nie jest solidnie zabezpieczone. Ważne jest, aby przy zakupie roweru, w karcie gwarancyjnej znalazł się numer seryjny jednośladu. Nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru w miejscach ogólnodostępnych bez żadnego dozoru. Nigdy nie przypinaj roweru za koło, łańcuch lub inne elementy, które łatwo można odkręcić. Zwracaj uwagę na obce osoby, które przebywają na klatkach schodowych czy w piwnicach. O wszelkich niepokojących sytuacjach informuj najbliższy patrol policji, albo dzwoń na komendę pod nr tel. 112 lub 17 58 45 310.




O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.