Kolejna rocznica tragicznej śmierci żołnierzy AK

"Akcja Biesiadka" - razem uratujmy miejsce pamięci

W lesie, przy drodze w stronę Kolbuszowej, na terenie nieistniejącej wsi Biesiadka, stoi krzyż. Upamiętnia on śmierć dwóch młodych żołnierzy Armii Krajowej z Cmolasu. Dziś (04.05) obchodzimy kolejną rocznicę tego tragicznego wydarzenia.

W potyczce z Niemcami 4 maja 1944 roku polegli: por. Józef Micek „Gustaw”, dowódca placówki w Cmolasie, oraz kpr. Józef Zięba „Topola”.
Kolejna rocznica tragicznej śmierci żołnierzy AK

Wkrótce w Biesiadce pojawi się nowa tablica pamiątkowa oraz nowy krzyż. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wyjątkowa akcja stowarzyszenia Patriotyczny Mielec.

– Uważamy, że to nasz obowiązek. Chcemy upamiętnić poległych żołnierzy Armii Krajowej. Tablica pamiątkowa i krzyż, ustawiony staraniami kombatantów, są w złym stanie technicznym i wymagają wymiany na nowe. Brak działań może spowodować całkowite zniszczenie miejsca pamięci. Sądzimy, że razem jesteśmy w stanie odnowić to miejsce pamięci i oddać hołd naszym bohaterom – przekazywali mieleccy patrioci.

Kolejna rocznica tragicznej śmierci żołnierzy AK
Kolejna rocznica tragicznej śmierci żołnierzy AK
Zdjęcia: Patriotyczny Mielec
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.