Mieleccy patrioci oddali hołd W. Lisowi. W sieci umieścili wymowne zdjęcie
W niedzielę (29.10)  na Cmentarzu Parafialnym w Mielcu aktywiści Patriotycznego Mielca akcją „Światełko Pamięci” oddali hołd Wojciechowi Lisowi „Mściciel” (1913-48), legendarnemu  partyzantowi ziemi mieleckiej i kolbuszowskiej. Akcja odbyła się przy grobie, w którym spoczywają Wojciech Lis i jego żołnierz Konstanty Kędzior. W sieci pojawiło się wymowne zdjęcie z tego wydarzenia.
104. rocznica urodzin Wojciecha Lisa- mieleckiego żołnierza wyklętego! PamiętaMY! "W pewnym sensie postać ta…

Opublikowany przez Patriotyczny Mielec na 30 października 2017
Inicjatywa mieleckich patriotów miała związek z urodzinami Wojciecha Lisa, które obchodziliśmy w sobotę (28.10). „Mściciel” dowodził oddziałem partyzanckim, przez który przewinęło się około 160 osób. Przeprowadził ponad 200 akcji przeciwko Niemcom, Sowietom i polskim komunistom. Zginął podczas snu, z rąk komunistycznego agenta. Razem z nim życie stracił jego żołnierz, Konstanty Kędzior.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.