Kabaret. Kandydat PIS na prezydenta Mielca jest, ale… nieoficjalny
Podkarpacki PiS, którego szefem jest Władysław Ortyl (na zdjęciu), kilka dni temu poinformował, że kandydatem tej partii w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Mielca będzie Fryderyk Kapinos. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Wkrótce jednak potem dementi w tej sprawie można było usłyszeć z ust Krystyny Wróblewskiej, poseł PiS, a zarazem przewodniczącej Podkarpackiego Zespołu Samorządowego PiS, a więc osoby, która ma decydujące zdanie w sprawie kandydatów partii w wyborach w regionie.
– Ja tak naprawdę o kandydaturze Fryderyka Kapinosa dowiedziałam się z mediów – nie kryła Wróblewska na antenie Radia Leliwa. – Pan marszałek (województwa – od red.)  Ortyl jest szefem okręgu, podjął taką decyzję. Ja natomiast wykonuję swoje statutowe zadania i dlatego oświadczam, że nie możemy podawać oficjalnych kandydatur na wójtów, burmistrzów czy prezydentów.

Kiedy więc poznamy oficjalnych kandydatów PiS? – Decyzje zapadną w przyszłym roku – odpowiada posłanka. – Na razie trwają rozmowy z koalicjantami: Solidarną Polską i Porozumieniem Jarosława Gowina. Będziemy się zastanawiać jak poukładać region, żeby te wybory wygrać.
Całą sprawę skomentował Ireneusz Dzieszko, dobrze znany w Mielcu publicysta i działacz polityczny: – Ortyl ogłosił, że Kapinos jest kandydatem PiS. Tylko, że kandydatów na takie funkcje wyznacza poseł Wróblewska, upoważniona do tego przez prezesa Kaczyńskiego – zauważa. – Kapinos musiał o tym wiedzieć, a mimo to zgodził się zostać figurantem w grze Ortyla. Mało prawdopodobne, że zrobił to bezinteresownie. Dlatego z zainteresowaniem oczekujemy, iż zapewne wkrótce obejmie jakąś interesującą funkcję, bo kandydatem na prezydenta Mielca to już raczej nie będzie.
Mielec: CO ORTYL OBIECAŁ KAPINOSOWI?

Mielec: CO ORTYL OBIECAŁ KAPINOSOWI?Fryderyk Kapinos uchodził całe lata za człowieka Krzysztofa Popiołka, największego partyjnego wroga Władysława Ortyla. Teraz Kapinos dał się użyć Ortylowi do wewnątrzpartyjnych rozgrywek. Nasuwa się oczywiste pytanie: co tak naprawdę obiecał mu Ortyl? Kapinos zostanie wkrótce dyrektorem? Prezesem? Czegoś państwowego? Czegoś samorządowego?Ortyl ogłosił, że Kapinos jest kandydatem PiS na prezydenta Mielca. Tylko, że kandydatów na takie funkcje wyznacza poseł Wróblewska, upoważniona do tego przez prezesa Kaczyńskiego. Kapinos musiał o tym wiedzieć, a mimo to zgodził się zostać figurantem w grze Ortyla. Mało prawdopodobne, że zrobił to bezinteresownie. Dlatego z zainteresowaniem oczekujemy, iż zapewne wkrótce obejmie jakąś interesującą funkcję, bo kandydatem na prezydenta Mielca to już raczej nie będzie.

Opublikowany przez Ireneusz Dzieszko na 18 grudnia 2017

 
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.