Dziś w mieleckim SCK wystąpi Jan Pietrzak

Dziś w mieleckim SCK wystąpi Jan Pietrzak

Dziś (16.10) w Mielcu odbędzie się koncert patriotyczny „Blask Bitewnej Sławy”. Wystąpi Jan Pietrzak, znany aktor, satyryk i pieśniarz. Wydarzenie będzie promować budowę w Mielcu Pomnika Żołnierzy Wyklętych.
Koncert, który odbędzie się o godzinie 17 na sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury, będzie współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kinie „Galaktyka”.

Patronat nad tym wydarzeniem objął portal MielecLokalnie.pl. Na scenie SCK wystąpią:

  • Jan Pietrzak,
  • Dominika Świątek,
  • Piotr Rafałko,
  • Kapela spod Egidy.

Wydarzenie ma promować budowę Pomnika Żołnierzy Wyklętych. Monument ma być gotowy przed 1 marca 2022 r. Tego dnia w Mielcu ma się odbyć uroczystość z udziałem władz państwowych.
Przedsięwzięcie nie finansują podatnicy, tylko zbiórki społeczne i sponsorzy. Akcję może wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na nr konta: 92 1240 2656 1111 0010 7031 5571 z dopiskiem „budowa Pomnika Żołnierzy Niezłomnych w Mielcu”.

Jan Pietrzak to znany satyryk, aktor i piosenkarz. Był twórcą Kabaretu Hybrydy oraz Kabaretu Pod Egidą. W latach reżimu komunistycznego wyśmiewał głupotę, miernotę i niekompetencję decydentów.

Napisał wiele piosenek, z których kilka trafiło do filmów: słynny przebój „Żeby Polska była Polską” do obrazu „O dwóch takich, co nic nie ukradli”, czy „Taki kraj” do filmu „Męskie sprawy”.
W wolnej Polsce kojarzony z prawicą. Jest felietonista „Tygodnika Solidarność” i „Gazety Polskiej”.

Dziś w mieleckim SCK wystąpi Jan Pietrzak
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.