Handlarze narkotyków zatrzymani. To mieszkańcy Mielca

Mieszkaniec gminy Czermin kradł, oszukiwał, niszczył...

W ręce policji wpadło trzech młodych mieszkańców Mielca, którym zarzuca się posiadanie narkotyków i udzielanie ich małoletnim osobom. Grozi im za to nawet osiem lat więzienia.

Ujęcie handlarzy narkotyków było efektem pracy, jaką wykonali mieleccy policjanci. zajmujący się tego typu przestępczością w mieście. Ujęto dwóch 19-latków i 17-latka. Jeden z nich w chwili zatrzymania, na widok policjantów odrzucił pakunek z (jak się okazało) narkotykami na dach jednego z garaży.
W budynku tym mundurowi znaleźli: wagi elektroniczne, woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego, kilkadziesiąt woreczków z zawartością białej substancji. Były to: amfetamina, meta amfetamina i marihuana. Łączna waga znalezionych substancji wyniosła blisko 150 gramów.

Przy drugim dilerze policjanci znaleźli amfetaminę, meta amfetamina, haszysz oraz susz konopi o łącznej wadze ok. 130 g. Obaj 19-latkowie usłyszeli zarzut posiadania i udzielania narkotyków innym osobom.

Najmłodszy z zatrzymanych, 17-letni mielczanin, usłyszał z kolei zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci meta amfetaminy o łącznej wadze bliskiej 50 gramów.

Wszystkie zabezpieczone narkotyki przekazano do dalszych badań. Za przestępstwo posiadania środków odurzających polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia. Za udzielanie innej osobie środka odurzającego grozi do 8 lat pobawienia wolności.
Na wniosek policji sąd zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Mielcu wszczęła śledztwo.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.