Rada Miasta za budową Pomnika Żołnierzy Niezłomnych
Rada Miasta wyraziła zgodę na budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych. Obiekt zostanie postawiony na Górze Cyranowskiej. Środki na ten cel nie mają z kwest i zbiórek.

Część główna monumentu ma być z brązu i przedstawiać postacie Żołnierzy Niezłomnych. Więcej o tym TUTAJ. Do takiej formy upamiętnienia bohaterów namawiał radnych Romuald Rzeszutek stowarzyszenia „Prawda i Pamięć”, który jest pomysłodawcą pomnika: – Chcemy godnie upamiętnić naszych bohaterów i ich rodzin – przekonywał Rzeszutek. – Wśród ponad 2 mln osób represjonowanych przez komunizm, jest ponad tysiąc mieszkańców powiatu mieleckiego, w tym ok. 120 zostało zamordowanych. Chcemy im oddać cześć.
Rzeszutek, który jest również radnym z ramienia PiS, podkreślił, że pomnik nie będzie kosztował podatników ani grosza. Środki mają pochodzić od sponsorów i kwest. Dodał, że akcja zbierania pieniędzy na ten cel nabrała już charakteru ogólnopolskiego.

Na 16 rajców, 14 podniosło rękę „na tak”, dwoje – Barbara Wdowiarz i Dominik Surowiec – byli przeciw. Inicjatywę poparł m.in. Kazimierz Totoń: – Szkoda tylko, że tak późno taki pomnik powstanie – mówił. – Przecież zmiany w tym kraju miały miejsce już bardzo dawno.
Inicjatywę można wesprzeć wpłacając pieniądze na nr konta: 92 1240 2656 1111 0010 7031 5571 z dopiskiem „budowa Pomnika Żołnierzy Niezłomnych w Mielcu”.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.