Dworzec kolejowy w Mielcu czeka remont
Pociągi osobowe znowu w Mielcu. Po 12 latach [WIDEO]

Dworzec kolejowy w Mielcu popada w coraz większą ruinę. Ale to się ma zmienić. O planowanych remoncie obiektu poinformowała dziś posłanka PO, Krystyna Skowrońska.

We wrześniu 2021 roku zakończyła się rewitalizacja linii nr 25 na odcinku Mielec – Dębica. Inwestycja kosztowała 323 milionów złotych.
Dzięki temu przebudowano 32 km torów i przystanki na całej trasie. W Mielcu powstały przede wszystkim nowe perony i przejście podziemne.

Zmodernizowano także przejazdy kolejowo-drogowe w: Mielcu, Rzochowie, Rzemieniu, Pustkowie i Tuszymie Pociągi osobowe jadą teraz tam z prędkością 120 km/h a towarowe 80 km/h.

Kilka miesięcy temu rozpoczęła się rewitalizacja linii nr 25 na trasie Mielec – Padew Narodowa. W ramach inwestycji za około 100 milionów złotych powstanie nowy wiadukt nad torami i ulicą Sienkiewicza. Tymczasem dworzec pozostaje nietknięty.

Do czasu? Krystyna Skowrońska, mielecka posłanka PO, poinformowała nas, że obiekt kolejowy będzie jednak remontowany. Z odpowiedzi Ministerstwa Infrastruktury, jaką otrzymała na jej interpelację poselską  czytamy między innymi, że:
„Zarząd PKP S.A włączył budynek do obecnie realizowanego Programu Inwestycji Dworcowych. Aktualnie przedsięwzięcie jest w fazie przygotowania, czyli trwają prace nad ustaleniem ostatecznego zakresu inwestycji oraz zawarciem ewentualnego porozumienia z jednostką samorządu związanego z realizacją inwestycji.

Po zakończeniu prac przygotowawczych, możliwe będzie ustalenie szczegółowego harmonogramu realizacji zadania. Zamierzeniem PKP jest przeprowadzenie inwestycji w najkrótszym czasie, umożliwiając przywrócenie dworca do użytkowania w kształcie zapewniającym dostosowanie do wymogów i potrzeb”.
Posłanka Krystyna Skowrońska z koronawirusem
Krystyna Skowrońska, mielecka posłanka PO.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.