Dostał ataku padaczki na komisariacie policji

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zgłoś się na policję

Dziś rano do Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim przyszedł bardzo zdenerwowany mężczyzna. Nagle dostał ataku padaczki i spadł z wysokości kilku schodów.

Mężczyzna wcześniej poprosił policjanta, aby ten podał mu numer telefonu na pogotowie ratunkowe, gdyż starsza osoba mieszkająca razem z nim straciła przytomność i potrzebuje pomocy.
Funkcjonariusz podał numer alarmowy i włączył się do rozmowy, ponieważ mężczyzna bardzo niewyraźnie przekazywał informacje dyspozytorowi Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Nagle 36-latek sam źle się poczuł i dostał ataku padaczki, w wyniku czego spadł z kilku stopni, przy których stał. Policjant szybko do niego podbiegł.

Wiedząc, jak należy zachować się wobec osoby, która ma atak epilepsji, przytrzymywał głowę i szczękę mężczyzny, jednocześnie kontynuując rozmowę z dyspozytorem. Wezwał pogotowie do komisariatu i pod adres, który wcześniej wymienił mężczyzna.

Gdy funkcjonariusz przekazał chorego pod opiekę ratowników medycznych, sam udał się pod wskazany adres. Na miejscu zastał ojca 36-latka, który czuł się dobrze i wytłumaczył, że syn jest chory i nie wziął leków, stąd mogło wynikać jego dziwne zachowanie i chęć wezwania pomocy pod ten adres.
Szybka reakcja policjanta pozwoliła w prawidłowy sposób zadbać o zdrowie chorego mężczyzny
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Brawa dla tego policjanta co tak się zachował. Szkoda że nie podano jego nazwiska, niech ludzie wiedzą, jakich wspaniałych mamy policjantów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.