Czy mieleccy rezydenci protestują?
Od kilku tygodni Polska żyje protestami lekarzy-rezydentów, którzy walczą o podniesienie płac. Młodzi medycy chcą też skrócenia kolejek i zmniejszenia biurokracji. Ich protest popierają także inne grupy zawodowe, w tym pielęgniarki i ratownicy medyczni. Nie inaczej jest też na Podkarpaciu. Rezydenci przyszli pod Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, by wesprzeć protestujących kolegów z Warszawy.
Jak to wygląda w Mielcu? – Chciałbym podkreślić, że nasi lekarze rezydenci nie protestują – oświadczył Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu. – Sprawa doboru lekarzy nie dotyczy tylko naszej placówki, jest kwestią ogólnopolską. Owszem, miewamy problemy z zabezpieczeniem w pełni świadczonych usług, ale nie są to sytuacje, które w jakikolwiek sposób uderzają w pacjentów.
Szacuje się, że w Polsce pracuje około 17 tysięcy rezydentów, wśród których najwięcej dotyczy pediatrów, anestezjologów oraz specjalistów medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.