Inteligentne sensory sprawdzają zanieczyszczone mieleckie powietrze
System monitoringu powietrza został rozszerzony o kolejne cztery punkty pomiarowe. Są to inteligentne sensory Airly pozwalające na prowadzenie ciągłych pomiarów poziomu stężenia pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10. Mierzą także: temperaturę, ciśnienie oraz wilgotność powietrza. Dzięki temu możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych dotyczących jakości powietrza.
W oparciu o te dane na mapie online oznaczane są na bieżąco informacje o stanie powietrza w mieście. System Airly jest w pełni zintegrowany. Wymaga jedynie zapewnienia połączenia Wi-Fi i zasilania. Zasięg pojedynczego sensora to około kilometr kwadratowy.Wyniki pomiarów można śledzić na bieżąco na stronach internetowych: map.airly.eu., a także na pogoda.onet.pl.
Sensory Airly wykorzystywane są do tworzenia sieci pomiarowych przez kilkadziesiąt miast w Polsce. Urządzenia kupione przez Urząd Miejski kosztowały ok. 5 tys. zł. Zostały zainstalowane na budynkach szkół podstawowych nr 1, 7, 11 i 13. Uzupełnią one dane zbierane przez dwie stacje monitoringu powietrza: jedna usytuowana jest na terenie przy Gimnazjum nr 1, druga jest mobilna.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.