Cud w Poznaniu. Stal Mielec wygrywa z Lechem 1-2

Piłkarze Stali w nieprawdopodobnych okolicznościach wygrali dziś w Poznaniu z Lechem 1:2. Oba gole mielczanie zdobył w doliczonym czasie gry. To ogromny krok FKS w kierunku utrzymania się w Ekstraklasie.

Nic, absolutnie nic nie wskazywało na to, że goście wygrają dziś z Lechem. „Kolejorz” przeważał od pierwszych minut, dłużej utrzymywał się przy piłce. I gdy w 80. minucie strzelił gola, wydawało się, że jest już „po zawodach”. Tymczasem…

W końcówce na boisku pojawił się Petteri Forsell, który odmienił losy spotkania. Dwukrotnie daleko wyrzucił piłkę z autu, co zaowocowało… zwycięstwem. Najpierw „samobója” strzelił obrońca Lecha. A w ostatniej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę trzech punktów zdobył Jonathan de Amo.

Trzy punkty zdobyte z Lechem pomogły Stali opuścić ostatniego miejsca w tabeli. FKS ma jeszcze zaległy mecz z Rakowem Częstochowa. Spotkanie to odbędzie się w środę (05.05) w Mielcu.