Cud w Poznaniu. Stal Mielec wygrywa z Lechem 1-2

Cud w Poznaniu. Stal Mielec wygrywa z Lechem 1-2

Piłkarze Stali w nieprawdopodobnych okolicznościach wygrali dziś w Poznaniu z Lechem 1:2. Oba gole mielczanie zdobył w doliczonym czasie gry. To ogromny krok FKS w kierunku utrzymania się w Ekstraklasie.

Nic, absolutnie nic nie wskazywało na to, że goście wygrają dziś z Lechem. „Kolejorz” przeważał od pierwszych minut, dłużej utrzymywał się przy piłce. I gdy w 80. minucie strzelił gola, wydawało się, że jest już „po zawodach”. Tymczasem…
W końcówce na boisku pojawił się Petteri Forsell, który odmienił losy spotkania. Dwukrotnie daleko wyrzucił piłkę z autu, co zaowocowało… zwycięstwem. Najpierw „samobója” strzelił obrońca Lecha. A w ostatniej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę trzech punktów zdobył Jonathan de Amo.

Trzy punkty zdobyte z Lechem pomogły Stali opuścić ostatniego miejsca w tabeli. FKS ma jeszcze zaległy mecz z Rakowem Częstochowa. Spotkanie to odbędzie się w środę (05.05) w Mielcu.

28. kolejka Ekstraklasy, sobota, 1 V 2021
Lech PoznańStal Mielec 1:2 (sam. 89’, 90+7’ de Amo)
FKS: Rafał Strączek, Marcin Flis, Bożidar Czorbadżijski, Jonatan de Amo, Krystian Getinger, Robert Dadok (73′ Albin Granlund), Maciej Urbańczyk (84′ Petteri Forsell), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Matras (84′ Maciej Jankowski), Maciej Domański (67′ Andreja Prokić), Mateusz Mak (67′ Aleksandar Kolev).O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.