Ważne zmiany w budynku starostwa przy Sękowskiego

Ważne zmiany w budynku starostwa przy Sękowskiego

W budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Sękowskiego 2B pojawiły się udogodnienia dla niepełnosprawnych. Chodzi o obiekt, w którym mieszczą się Wydział Komunikacji oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Winda zewnętrzna powstała na jednej ze ścian budynku przy ulicy Sękowskiego 2B. To efekt projektu mieleckiego architekta, Piotra Tabora.
Platforma ułatwi osobom niepełnosprawnym dostęp do ulokowanej na piętrze Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Petenci będą mogli z niej skorzystać już po długim majowym weekendzie. Inwestycja ta kosztowała dokładnie 589 118 zł.

Na tym jednak nie koniec. Z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku, korzystających z usług poradni, w przestrzeni budynku pojawiły się dotykowe tabliczki, piktogramy i fakturowe oznaczenia nawierzchni. Są to ścieżki dotykowe zbudowane z elementów o różnych fakturach. Pozwalają niedowidzącym zwiększyć swoją orientację przestrzenną i bezpiecznie ominąć przeszkody.

Ważne zmiany w budynku starostwa przy Sękowskiego

Ważne zmiany w budynku starostwa przy Sękowskiego

Obsługę głuchoniemych i niedosłyszących wesprą z kolei zamontowane na terenie poradni pętle indukcyjne. Ich zadaniem jest przesyłanie sygnału bezpośrednio do aparatu słuchowego. Dzięki temu odbierany dźwięk jest czysty, nie ma zakłóceń i zniekształceń z zewnątrz. Jest także dostosowany do jej indywidualnych ubytków w słuchu.

Ważne zmiany w budynku starostwa przy Sękowskiego
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Mielcu.

– Ważnym elementem było również zwiększenie ochrony przeciwpożarowej. To inwestycja, która bez wątpienia podniesie bezpieczeństwo użytkowników budynku przy ulicy Sękowskiego 2B – podkreśla starosta Stanisław Lonczak.
Na obszarze całego budynku zastosowano nowy system ostrzegawczy, który, w razie potrzeby ewakuacji, wyemituje sygnały głosowe informujące przede wszystkim o jej kierunku.

Zamontowano też drzwi przeciwpożarowe ograniczające możliwość rozprzestrzeniania się pożaru na poszczególne części budynku.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.