Mecz w Mielcu odwołany. Powód pandemiczny

Zmiany, zmiany zmiany w strukturach Stali Mielec

W Wielką Sobotę (03.04) piłkarze Stali mieli walczyć o punkty z Rakowem Częstochowa. Niestety meczu w Mielcu nie będzie. Powód? Koronawirus.

O odwołaniu spotkania poinformował na Twitterze dyrektor Canal+ Sport, Michał Kołodziejczyk. Jako powód tej sytuacji podał pandemię COVID-19.

Wkrótce potem wiadomość tą potwierdziła mielecka Stal. Oto treść komunikatu klubu:
„Ze względu na pozytywne wyniki testów w zespole Rakowa Częstochowa, Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. przełożył sobotni mecz PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa w ramach 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Decyzja została podjęta zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN, który jest w bieżącym kontakcie z drużyną Rakowa. Nowy termin spotkania zostanie ogłoszony po ustaleniach z oficjalnym nadawcą – telewizją CANAL+.

Ekstraklasa, mimo zaostrzonej sytuacji epidemicznej w kraju, kontynuuje rozgrywki zgodnie z terminarzem. Około 400 osób we wszystkich klubach podlega ścisłym procedurom sanitarno-medycznym, obejmującym m.in. codzienne obserwacje stanu zdrowia i regularne testy. Mają one na celu zapobieganie i wczesne wykrywanie ewentualnych zakażeń.

W takich przypadkach natychmiast wdrażane są procedury izolacji. Stosowane rozwiązania przekładają się na bezpieczeństwo uczestników rozgrywek – tylko pojedyncze mecze zostały przełożone i były one na bieżąco odrabiane”.
Zakażenia dotyczą obydwu zespołów. Jak podaje portal Weszło, w Stali pozytywny wynik miał otrzymać między innymi trener Leszek Ojrzyński.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.