Stal Mielec bez licencji na grę w Ekstraklasie

Zmiany, zmiany zmiany w strukturach Stali Mielec

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej nie przyzna;a Stali Mielec licencji na grę w Ekstraklasie w sezonie 2021/22.
Posiedzenie komisji PZPN, na którym rozpatrywano wnioski o licencję do gry w Ekstraklasie, 1. i 2. Lidze, odbyło się 28 i 30 kwietnia. Jedynym klubem w najwyższej klasie, który nie otrzymał licencji na grę w sezonie 2021/22 była Stal Mielec.

Powód? – Niespełnienie kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego – czytamy na stronie PZPN. Chodzi o kwestie finansowe. Mielecki klub ma teraz pięć dni na ustosunkowanie się do zarzutów i ewentualnie uzupełnienie dokumentacji.

Jeśli Stal nie zrobi tego w wyznaczonym terminie, toczona z takim wysiłkiem walka o utrzymanie w Ekstraklasie może okazać się nic nie warta.
O braku licencji dla FKS informują największe media. Klub wydał stanowisko w tej sprawie. Oto ono:

„W związku z decyzją komisji licencyjnej PZPN klub FKS Stal Mielec złoży w trybie natychmiastowym odwołanie i przedłoży dokumenty wypełniające wszystkie niezbędne oczekiwania licencyjne”.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.