Brakuje na renowację miejsc pamięci narodowej?

Wesprzyj akcję "Znicz dla mieleckiego bohatera"

Magistrat stara się finansowe wsparcie dla renowację dwóch ważnych dla lokalnej społeczności miejsc pamięci narodowej. Chodzi o remont Pomnika Armii Krajowej przy ulicy Sienkiewicza oraz ściany pamięci obok budynku Szkoły Podstawowej nr 3.

Na renowację obu mieleckich miejsc pamięci w budżecie miasta na ten rok wstępnie zarezerwowano 350 000 zł. Wydaje się to jednak za mało.
Dlatego magistrat czyni starania, by dzięki wsparciu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej udało się pozyskać na ten cel dodatkowe fundusze.

W tej sprawie wiceprezydent miasta Paweł Pazdan rozmawiał z Januszem Skotnickim, burmistrzem Tyczyna, który pełni też obowiązki prezesa Okręgu Podkarpackiego Światowego Związku Żołnierzy AK.

Na spotkaniu omawiano przede wszystkim zakres prac, jakie trzeba wykonać. Celem jest to, aby pomnik,  i ściana żołnierza wyglądały należycie.

Ściana pamięci przy mieleckiej Trójce.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.