Ludzie nie chcą obok siebie bloków w ramach programu „Mieszkanie Plus”

Mielec jednak zakwalifikował się do rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Budynki wielorodzinne w ramach tego projektu mają powstać na ponad dwuhektarowej miejskiej działce, przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Witosa. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na opracowanie koncepcji zagospodarowania tego terenu pod tym właśnie kątem. Planowane jest tam powstanie 200-230 mieszkań o powierzchni 30-70 metrów kwadratowych każde.
– Z wstępnych ocen wynika, że te koszty będą wyższe niż początkowo sądzono – mówi Anna Karwacka z Urzędu Miasta. – Dlatego decyzja o tym, w jakim zakresie program będzie realizowany zapadnie po zapoznaniu się z wynikami ankiety. Ma ona wstępnie określić liczbę chcących wziąć w nim udział osób.
Celem programu „Mieszkanie Plus” jest budowa przystępnych cenowo lokali na wynajem z opcją nabycia do nich praw własności. Projekt skierowany jest głównie do osób pracujących, które jednak nie zarabiają na tyle dużo, aby mogły pozwolić sobie na zakup mieszkania na warunkach komercyjnych.
Nie brakuje trudności. Mieszkańcy pobliskiego osiedla zgłosili zastrzeżenia do pomysłu budowy dużych wielokondygnacyjnych budynków w pobliżu miejsca ich zamieszkania. Miasto prowadzi z nimi rozmowy.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.