Co z aleją gwiazd mieleckiego sportu?

Wygląda na to, że krystalizują się kształt i lokalizacja alei gwiazd mieleckiego sportu. Przypomnijmy, że w planach jest upamiętnienie najważniejszych wydarzeń i czołowych sportowców – poprzez gwiazdy z odbiciem dłoni lub tablice. Aleja ma powstać na przedpolu przyszłej hali widowiskowo-sportowej.
Pierwotnie miała ona powstać rok temu przy kasach stadionu. Zapisano nawet na ten cel 150 tys. zł. Pieniądze te trafiły jednak na wykonanie dwóch makiet z brązu przedstawiających obecny stadion i ten z 1976 r., kiedy to piłkarze Stali odnosili największe sukcesy. Z czasem zdecydowano, że aleja  znajdzie swoje miejsce na przedpolu przyszłej hali. Projekt obiektu ma być gotowy do końca tego roku.
– Jesteśmy już po rozmowach z panem projektantem, i z jego strony jest oferta na wykonanie tego zadania – informował na ostatniej sesji Rady Miasta wiceprezydent Tadeusz Siemek. – Pozostaje kwestia podpisania umowy. Nie chcę podawać konkretnej daty, ale to nie jest jakiś odległy termin, bo jest przemyślane. Samo wykonanie alei odbędzie w momencie zakończenia budowy hali.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.