Stal Mielec wznawia walkę o Ekstraklasę. Pierwszy rywalem – Górnik ŁęcznaDoczekaliśmy się. W piątek (09.03) o godz. 20.45 swój pierwszy ligowy mecz w tym roku rozegra FKS Stal Mielec. Rywalem Biało-Niebieskich będzie Górnik Łęczna, który zanotował nieprawdopodobny zjazd. W ubiegłym sezonie walczył w Ekstraklasy, a dziś zajmuje przedostatnie miejsce w Nice I Lidze.

FKS, choć jest faworytem tego spotkania, też ma swoje kłopoty. Odszedł „mózg” drużyny, jej kapitan i najlepszy strzelec, Mateusz Cholewiak, który już zadebiutował w barwach Śląska Wrocław. Jego miejsce, jak należy sądzić, w mieleckiej Stali zajął 23-letni słoweński skrzydłowy, Žiga Škoflek (na zdjęciu).
Fot. stalmielec.com

Nowy kapitan mielczan, Krzysztof Kiercz jest pełen optymizmu przed inauguracja rundy: – Cieszymy się, że piątkowy mecz się odbędzie, że w końcu zagramy o ligowe punkty, bo ta przerwa była bardzo długa, jeszcze przeciągnięta przez mecz z Grudziądzem, który się nie odbył – mówił kapitan FKS. – Myślę, że bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Wszystko co trenerzy założyli wykonaliśmy w stu procentach. Z niecierpliwością więc czekamy na ten pierwszy mecz.
Nad stanem murawy ubolewa trener mielczan, Zbigniew Smółka: – Jestem trochę smutny, bo nie mogliśmy wejść na boiska naturalne, zrobić jakiegoś treningu, bo wszystko jest zamarznięte – nie kryje. – Pierwsza warstwa murawy odpuściła i po prostu woda stoi, ale mam nadzieję, że do piątku to boisko dojdzie do siebie. Oby nikomu nic się nie stało. W każdym razie my jesteśmy dobrze przygotowani do tej rundy. Zawsze pierwszy mecz to jakaś niewiadoma. Sam jestem ciekaw, jak to będzie wyglądało.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.