Stal Mielec wznawia walkę o Ekstraklasę. Pierwszy rywalem – Górnik Łęczna
Doczekaliśmy się. W piątek (09.03) o godz. 20.45 swój pierwszy ligowy mecz w tym roku rozegra FKS Stal Mielec. Rywalem Biało-Niebieskich będzie Górnik Łęczna, który zanotował nieprawdopodobny zjazd. W ubiegłym sezonie walczył w Ekstraklasy, a dziś zajmuje przedostatnie miejsce w Nice I Lidze.

FKS, choć jest faworytem tego spotkania, też ma swoje kłopoty. Odszedł „mózg” drużyny, jej kapitan i najlepszy strzelec, Mateusz Cholewiak, który już zadebiutował w barwach Śląska Wrocław. Jego miejsce, jak należy sądzić, w mieleckiej Stali zajął 23-letni słoweński skrzydłowy, Žiga Škoflek (na zdjęciu).
Fot. stalmielec.com

Nowy kapitan mielczan, Krzysztof Kiercz jest pełen optymizmu przed inauguracja rundy: – Cieszymy się, że piątkowy mecz się odbędzie, że w końcu zagramy o ligowe punkty, bo ta przerwa była bardzo długa, jeszcze przeciągnięta przez mecz z Grudziądzem, który się nie odbył – mówił kapitan FKS. – Myślę, że bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Wszystko co trenerzy założyli wykonaliśmy w stu procentach. Z niecierpliwością więc czekamy na ten pierwszy mecz.
Nad stanem murawy ubolewa trener mielczan, Zbigniew Smółka: – Jestem trochę smutny, bo nie mogliśmy wejść na boiska naturalne, zrobić jakiegoś treningu, bo wszystko jest zamarznięte – nie kryje. – Pierwsza warstwa murawy odpuściła i po prostu woda stoi, ale mam nadzieję, że do piątku to boisko dojdzie do siebie. Oby nikomu nic się nie stało. W każdym razie my jesteśmy dobrze przygotowani do tej rundy. Zawsze pierwszy mecz to jakaś niewiadoma. Sam jestem ciekaw, jak to będzie wyglądało.

O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.