„Miłośnik” hulajnogi z Mielca hitem Internetu

"Miłośnik" hulajnogi z Mielca hitem Internetu

W sieci furorę robią filmy, które pokazują kradzież (przywłaszczenie?) elektrycznej hulajnogi w Mielcu. Sprawca, starszy mężczyzna, po prostu pakuje jednoślad na swój rower i kieruje się z nim w stronę domu.
Kilka dni temu na terenie Mielca pojawiły się elektryczne hulajnogi w kolorze niebieskim. Udostępniła je miastu jedna z firm.

Jednoślady wypożyczane są odpłatnie, a uruchamiane są za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie. Dodatkowo pojazdy te nie funkcjonują poza wytyczonymi przez magistrat obszarami.

Jak się okazuje nie wszyscy zrozumieli o co w tym wszystkim chodzi. Wskazują na to materiały wideo, które z miejsca stały się hitem Internetu.

Na pierwszym filmie widzimy starszego mężczyznę, który wiezie miejską hulajnogę na rowerze.

W drugim nagraniu najprawdopodobniej autor materiału wyjaśnia seniorowi, że pojazd, który „sobie wziął”, ma nadajnik GPS. Dzięki temu policjanci szybko go zlokalizują, znajdą i trafi do więzienia.

Argumenty te najwyraźniej trafiły do starszego mężczyzny, który obiecał odłożyć hulajnogę.

Sława, jaką jednak zyskał amator hulajnogi, pozostanie na długo. Ma on swoich obrońców i krytyków. Jedni twierdzą, że mężczyzna wziął sobie jednoślad, bo myślał, że to niczyje. Dodają, że zamiast piętnowania, potrzebna jest tutaj edukacja.
Inni z kolei internauci mówią, że to była kradzież, a w najlepszym wypadku przywłaszczenia mienia. Jak przekazują, nie ma czegoś takiego jak „niczyje”, bo każda rzecz ma swojego właściciela.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.