Mieleckie obciachy roku

Wśród wydarzeń minionego roku nie brakowało tych, które niekoniecznie są powodem do chwały. Było ich naprawdę sporo. My zdecydowaliśmy się na piątkę najbardziej spektakularnych z nich. Oto nasz ranking mieleckich obciachów roku:

1. Otwarcie Galerii Navigator.

Nie chodzi o sam fakt otwarcia pierwszej w powiecie galerii handlowej, bo to wydarzenie bardzo ważne w sensie pozytywnym. Rzecz w żenującym zachowaniu się klientów, o którym w listopadzie 2016 r. usłyszała cała Polska. Furorę w sieci robiły filmiki pokazujące tłumy oszalałych ludzi, które licząc na zniżki i promocje, napierali na barierki, w końcu przewracali je i ruszali „do ataku”, tratując się nawzajem.

2. Koniec Hangar Areny

Żywot zakończyła legendarna hala widowiskowo-sportowa. Obiekt wyłączono z użytkowania na początku stycznia ub. r. – jak tłumaczono – ze względu na jego fatalny stan. W ten sposób zostawiono na lodzie kluby sportowe i rzesze kibiców, którzy teraz muszą gnieździć się gdzieś po szkolnych salach gimnastycznych. Mielec na długie lata został pozbawiony hali sportowej. Przykre.

3. Limuzyna dla starosty

Ogromne kontrowersje wywołały plany powiatu mieleckiego dotyczące nabycia bardzo drogiego samochodu, którego do dyspozycji miał mieć starosta Zbigniew Tymuła. Koszt limuzyny opiewał na ok. 145 tys. zł. Koniec końców w wyniku nacisków opozycji i mediów starosta z zakupu zrezygnował.
4. Pleśń i grzyb na stadionie.

Raport miejskiej komisji sportu wskazał, że w pomieszczeniach wewnątrz nowego (!) stadionu królują… pleśń i grzyb. Są też miejsca, gdzie woda leje się z sufitu przez cały rok. Sportowcy, w tym dzieci, zmuszeni są ćwiczyć w sali, gdzie na ścianach znajdują się wykwity pleśni i grzyba. Tymczasem okazuje się, że odpowiedzialny za obiekt i jego budowę wysoki urzędnik nagle odszedł na emeryturę.

5. Prezydent bojkotuje Niezłomnych

Podczas ubiegłorocznych obchodów Dni Żołnierzy Wyklętych, które zgromadziły tłumy mieszkańców Mielca, zabrakło głowy miasta – prezydenta Daniela Kozdęby. Jak się okazało, tego samego dnia, w przybliżonych godzinach, wziął on udział w gali Miss Mielca, a więc wydarzeniu, które co prawda ogniskuje uwagę mieszkańców, ale które jest jednak przedsięwzięciem prywatnym.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.