Wracając z imprezy okradali auta na starówce

Będzie protest w sprawie zamknięcia Rynku dla aut

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy, wracając z imprezy, okradali samochody na mieleckiej starówce. Grozi im za to więzienie.

Miesiąc temu policję zawiadomiła użytkowniczka pojazdu marki citroen o zniknięciu z jej samochodu drobnych przedmiotów. Kobiecie zginęły okulary przeciwsłoneczne, żarówki oraz bezpieczniki.
Jak się okazało, w tym samym czasie i także na starówce doszło do drugiej kradzieży z peugeota.

W toku postępowanie policjantom udało się ustalić tożsamość sprawców. To 17 i 18-letni mieszkańcy Mielca. Obaj wracając z imprezy, łapali za klamki pojazdów, sprawdzając, czy są zamknięte.

Citroen i peugeot były otwarte. Mało tego, w środku  znajdowały się kluczyki, przy pomocy których nastolatkowie próbowali odpalić samochody, aby przemieścić się nimi w inne miejsce.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić obu mężczyznom zarzut kradzieży oraz usiłowania krótkotrwałego użycia pojazdów. 17-latek przyznał się również do kilku innych kradzieży popełnionych w podobny sposób kilka miesięcy wcześniej.
Wtedy właściciele samochodów zgłosili na policję kradzież, między innymi nawigacji samochodowej. W sprawie policja prowadzi dalsze czynności. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.